Antalya’da faaliyet göstermeye başlayıp yurtiçi ve yurtdışındaki iş ortakları ve temsilcilerimizle danışanlarımıza en kısa sürede, en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Tüm iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz kendi alanlarında yıllardan beri çalışan kişilerden oluşmaktadır.
+90 552 295 04 89

Bizi sosyal medyadan takip edin.

Bizi tercih ederek hayallerine bir adım daha yaklaşan öğrencilerimizin yurtdışı anılarına şahit olun.

Whatsapp/GSM +90 552 409 38 47
|
info@toevdanismanlik.com
|
Tel:(0242) 248 8286
Bizi takip edin
Top
 

UKRAYNA’DA EĞİTİM

Ukrayna’da eğitim, Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne girme sürecinin başlamasıyla gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği’ndeki üniversitelerce denk kabul görmekte ve Ukrayna üniversitelerinin diplomaları, AB tarafından kabul gören mavi doplamadır. Eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygun olması da tercih sebeplerindendir.

KABUL ŞARTLARI

Lise diplamanızla hiçbir sınav şartı aranmaksızın istediğiniz üniversite ve bölümde okuyabilirsiniz.

EĞİTİM DİLİ

Eğitim dili ağırlıklı olarak Rusça’dır. Tıp ve Eczacılık gibi bölümlerde tercihe göre inglizce eğitim de alınabilir. Rusça eğitim görmek isteyen öğrenciler, lisans eğitimi öncesi bir yıllık hazırlık okuyup rusça lisans programına başlayabilirler.

EĞİTİM SÜRESİ

Genel olarak lisans programları 4 yıl, Diş hekimliği ve Eczacılık 5 yıl, Tıp ise 6 yıl sürmektedir. Yüksek lisans programları 1,5 yıl sürmektedir.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Bir yıllık hazırlık eğitiminde ilk dönem genel bir rusça eğitimi başlar. İkinci dönem de öğrenciler lisansta okuyacakları bölüme paralel bir seçim yaparlar, Bunlar;

a. mühendislik, teknoloji, ve doğal bilimler

b. ekonomi

c. tıp, biyoloji ve ziraat

d. sosyal bilimler

bu seçime göre hazırlığın ikinci döneminde bu bölüme uygun derslerle lisans hazırlığı yapılır ve bölümle ilgili rusça kelimeler öğretilerek öğrenci dil açısından lisans eğitimine hazır hale gelmiş olur. Hazırlık yılı sonrasında Ukrayna milli eğitim bakanlığından onaylı rusça sertifikası verilir. Bu sertifikayla öğrenci, istediği üniversitede eğitim alabilmektedir.

KONAKLAMA

Öğrenciler, isteklerine bağlı üniversiteye ait yurtlarda veya kiraladıkları evlerde kalabilirler. Üniversite yurtları yıllık 250-400 USD arasında değişmektedir. Kiralık evler ise tamamen eşyalı olup aylık 200-500 USD arasında değişmektedir.

SINAVSIZ LİSANS TAMAMLAMA

DGS sınavına gerek olmadan ön lisansınızı,lisansa tamamlayabilirsiniz. İlk yıl rusça hazırlık sınıfı okunur.Daha sonraki yıl ise lisans eğitimi başlamış olur. Bazı bölümlerde İngilize eğitim seçilip hazırlık sınıfı okunmadan lisans eğitimlerine başlayabilirsiniz.

UKRAYNA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNDE TOEV DANIŞMANLIK

Bizler yıllardan beri Ukrayna eğitim danışmanlığı yapmış kişilerin aynı kurum çatısı altında toplandığı bir kuruluşuz. Türkiye’nin farklı şehirlerindeki temsilcilerimizle size süreçle ilgili bilgilendirmeyi ve sorularınızı yanıtlamayı size en yakın yerden yapma çalışıyoruz. Ukrayna’da bulunan temsilcilerimizle de her zaman size yardımcı olmaktayız. Temsilcilerimiz sizinle aynı sıralarda oturan, aynı derse giren öğrenciler, sokakta yürürken karşılaşacağınız insanlardan oluşmaktadır. Eğitim hayatınız boyunca TOEV Danışmanlık yanıbaşınızda olan bir danışmanlık kurumudur.

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ

Üniversiteler BÖLÜMLER