Antalya’da faaliyet göstermeye başlayıp yurtiçi ve yurtdışındaki iş ortakları ve temsilcilerimizle danışanlarımıza en kısa sürede, en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Tüm iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz kendi alanlarında yıllardan beri çalışan kişilerden oluşmaktadır.
+90 552 295 04 89

Bizi sosyal medyadan takip edin.

Bizi tercih ederek hayallerine bir adım daha yaklaşan öğrencilerimizin yurtdışı anılarına şahit olun.

Whatsapp/GSM +90 552 409 38 47
|
info@toevdanismanlik.com
|
Tel:(0242) 248 8286
Bizi takip edin
Top
 
Merak edilenler..

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Ukrayna?

Ukrayna’da eğitim, Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne girme sürecinin başlamasıyla gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği’ndeki üniversitelerce denk kabul görmekte ve Ukrayna üniversitelerinin diplomaları, AB tarafından kabul gören mavi doplamadır. Eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygun olması da tercih sebeplerindendir.

Kabul şartları nelerdir?

Lise diplamanızla hiçbir sınav şartı aranmaksızın istediğiniz üniversite ve bölümde okuyabilirsiniz.

Hangi eğitim dilleri mevcut?

Eğitim dili ağırlıklı olarak Rusça’dır. Tıp ve Eczacılık gibi bölümlerde tercihe göre inglizce eğitim de alınabilir. Rusça eğitim görmek isteyen öğrenciler, lisans eğitimi öncesi bir yıllık hazırlık okuyup rusça lisans programına başlayabilirler.

Eğitim süresi ne kadardır?

Genel olarak lisans programları 4 yıl, Diş hekimliği ve Eczacılık 5 yıl, Tıp ise 6 yıl sürmektedir. Yüksek lisans programları 1,5 yıl sürmektedir.

Hazırlık eğitimi hakkında?

Bir yıllık hazırlık eğitiminde ilk dönem genel bir rusça eğitimi başlar. İkinci dönem de öğrenciler lisansta okuyacakları bölüme paralel bir seçim yaparlar, Bunlar;

a. mühendislik, teknoloji, ve doğal bilimler

b. ekonomi

c. tıp, biyoloji ve ziraat

d. sosyal bilimler

bu seçime göre hazırlığın ikinci döneminde bu bölüme uygun derslerle lisans hazırlığı yapılır ve bölümle ilgili rusça kelimeler öğretilerek öğrenci dil açısından lisans eğitimine hazır hale gelmiş olur. Hazırlık yılı sonrasında Ukrayna milli eğitim bakanlığından onaylı rusça sertifikası verilir. Bu sertifikayla öğrenci, istediği üniversitede eğitim alabilmektedir.

Konaklama hizmetiniz var mı ?

Öğrenciler, isteklerine bağlı üniversiteye ait yurtlarda veya kiraladıkları evlerde kalabilirler. Üniversite yurtları yıllık 250-400 USD arasında değişmektedir. Kiralık evler ise tamamen eşyalı olup aylık 200-500 USD arasında değişmektedir.

Başka bir sorunuz?